Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

FUTURYSTYCZNA TRADYCJA W POLSKIM HANDLU

Gdy słyszę prognozy ekspertów wieszczące dominujący udział handlu internetowego w branży spożywczej to przypominają mi się lata szkolne. Dawno temu na lekcji wychowania plastycznego trzeba było narysować świat w XXI wieku. Rysunki moich kolegów ukazywały mini-rakiety dla każdego, jedzenie w tubkach i napoje w saszetkach. Nadal jednak sporo poruszamy się pieszo, a samochody nie jeżdżą szybciej niż przed laty. Okazuje się, że zamiast posiłków z tubek wolimy tradycyjnego schabowego, napoje raczej nie są w proszku, a jakość kawy jest teraz zdecydowanie gorsza niż kiedyś. Większość ludzi jest przyklejona do małych płaskich urządzeń dających kontakt z całym światem, ale tego akurat moi rówieśnicy nie przewidzieli.

Podobnie będzie z handlem detalicznym za 15 czy 20 lat. Rozwinie się sprzedaż internetowa, ale nadal w większości po żywność będziemy chodzić do sklepów stacjonarnych. Handel online też będzie swoistą hybrydą, gdyż często zamawiać będziemy przez internet, ale odbierać przygotowane zakupy już w sklepie lub przy okienku w systemie drive in. Pojawi się więcej kas samoobsługowych, ale gdy tylko nie będzie kolejki, klienci przyszłości będą woleli podejść do tradycyjnej lady. Faktem jest, że gotówka zniknąć może za 10 lat z obiegu. Oczywiście, rozwinie się sieć automatów vendingowych z artykułami spożywczymi, ale nie będą one znajdowały się na każdym skrzyżowaniu ulic. W tych miejscach będą małe sklepy convenience, gdzie kupimy podstawowe produkty spożywcze, ale też wypijemy kawę (nadal w płynie!), zjemy ciepły posiłek czy zatopimy się w internecie. Owszem, w niektórych sklepach obsłużymy się sami w formie elektronicznej, ale obok będzie można z kimś porozmawiać. Co więcej, nadal będą istniały jarmarki, ryneczki i sprzedaż uliczna.

Reasumując, handel detaliczny będzie bardzo zdywersyfikowany, bo zróżnicowane będą nadal potrzeby i oczekiwania polskich konsumentów. Wraz z rozwojem sfery wirtualnej, coraz bardziej będziemy też tęsknić za kontaktem z żywym człowiekiem, którego automaty i internet do końca nie zastąpią.

Sklep jest w trybie podglądu
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe